Haber

Erciş’e gelen depremzedelerden 400’ü öğrenci yurdunda ağırlanıyor

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerden biri olan Van’ın Erciş ilçesine gelen 400 depremzede ile Genç ve SporBakanlığa bağlı öğrenci yurdunda misafir edilir.

Kurumlar aracılığıyla ilçedeki yurda yerleştirilen vatandaşlara günde üç öğün yemek veriliyor, devletin ve hayırseverlerin yardımıyla tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

Aynı zamanda depremzedelere sağlık, rehberlik ve manevi danışmanlık desteğinin verildiği yurtta, çocukların hem eğlenmeleri için etkinlikler düzenleniyor hem de depremin olumsuz etkilerinden uzaklaşmaları sağlanıyor.

Ailesiyle birlikte Gaziantep’ten gelen Fahrettin Yılap, misafir edildikleri yurtta her türlü hizmetten yararlandıklarını söyledi.

Yurtta sıcak yuvalarına benzemeyen bir aile ortamıyla karşılaştıklarını belirten Yılap, “Deprem nedeniyle buraya geldik. Bütün ihtiyaçlarımız karşılandı. Mekanımız sıcak. Allah devletimizin yardımcısı olsun.” söz konusu.

Rıfat Görünmez ise zor günlerinde devletin sahip çıktığını söyledi.

Gaziantep’ten 11 kişilik bir aile ile Van’a geldiklerini kaydeden Görünmez, “Devletimiz bizimle ilgileniyor. Giyim ihtiyacımız karşılandı. Yemekten temizliğe kadar her şey mükemmel. Çok memnunuz. Kaymakam çok ilgili. Bizimle ilgileniyorlar. Çocuklar için oyun parkları var. Allah devletimizin yardımcısı olsun” dedi.

haber-sarikaya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu